Beep Media Player nowo narodzony – Rebmp

Znowu szukałem programu do odtwarzania muzyki na moim Debianie. Jest cała masa programów do tego celu. Od takich, które działają jako demony (np. mpd) do przerośniętych kombajnów takich jak Amarok 2. Nie zaspokajają jednak moich potrzeb – mają zbyt dużo funkcyj i skomplikowany interfejs, albo wymagają zbyt stałej konfiguracji dysku. Nie jest wbrew pozorom bardzo łatwo.

Istnieje pewien bardzo dobry w mojej opinii program do odtwarzania muzyki, a zwie się Beep Media Player. Jest to fork starego, dobrego odtwarzacza XMMS. Nie rozwijany już przez jego autora, porzucony i pozostawiony samemu sobie. BMP został nawet usunięty z repozytoriów Debiana. Niby powstał jego następca Audacious. Na pierwszy rzut oka jest dobry. Ma przepiękne domyślne skórki, pierdyrlion pluginów, tak naprawdę mało komu potrzebnych. Niby prawie jak stary dobry BMP. Zmyłka! Po pierwsze Audacious zamraża się kiedy próbwałem do niego wczytać zwykłą playlistę z moimi ulubionymi radiami internetowymi. Druga sprawa, po zminimalizowaniu do tray’a i przywróceniu jego okna, okno to nie wraca do tej samej pozycji. Kolejna nieco irytująca sprawa to suwaki, które działają jakoś mniej precyzyjnie niż w BMP. Niby pierdółka, ale mnie przeszkadza. Przy buforowaniu strumienia stacji internetowej Audacious też zamienia się w „lód”. Trudno powiedzieć dlaczego programiści z dobrze działających funkcyj zrobili buble?! Poruszałem ten temat kiedyś na forum Audaciousa – bez większego odzewu.

Szukałem, niedługo, ale intensywnie i znalazłem. Powstał projekt ReBMP. Stary, dobry Beep Media Player wyposażony dodatkowo w pluginy do odtwarzania muzyki w formacie FLAC oraz MonkeyAudio (oba formaty przechowują bezstratnie skompresowaną informację dźwiękową). Polecam jeszcze do kompletu schludny i porządny plugin dokujący BMP do tray’a.

Przy okazji reklama radia Soma FM.

Przy okazji reklama radia Soma FM.

Autor: grzeszy - 9, Sierpień 2009
Kategoria: Programy
Tagi:

Skomentuj

Ostatnie wpisy