Solidna mysz optyczna

Wybór dobrej myszki to niełatwa sprawa. Są to urządzenia stosunkowo niedrogie, a pełnią bardzo ważną rolę przy obsłudze komputera. Mysz jest urządzeniem, do którego szybko się przyzwyczajamy i z czasem obsługa tego urządzenia powinna być praktycznie niezauważalna i automatyczna, oraz lekka i z jak najmniejszą ilością oporów. Można powiedzieć, że powinna przesuwać się po podłożu z jak najmniejszym oporem, mieć taką czułość, żeby naprowadzenie kursora sprowadzało się zasadniczo do przesunięcia myszki palcami. Przyciski powinny naciskać się tak lekko, że odrobinę mocniejsze drgnienie palca wystarczać ma do zwarcia styku w przycisku. Kółko myszy też winno obracać się tak lekko, aby leciutkie zgięcie palca bez prawie wyczuwalnego nacisku powodowało jego obrót.

Logitech-M215-mouse

Bardzo długi czas używam jednej myszki do pracy z moim laptopem. Jest to bezprzewodowa mysz marki Logitech model M215. Jena z najwygodniejszych i najlepszych myszy jakich kiedykolwiek używałem. Ma parę bardzo istotnych zalet:

– ma dobrą czułość i bardzo dobrze się sprawuje na wielu różnego rodzaju powierzchniach,

– wszelkie elementy ruchome (przyciski i rolka) działają na tyle lekko, że są praktycznie nieodczuwalne podczas pracy,

– odporna na uszkodzenia mechaniczne, kilka razy urządzenie spadło mi na podłogę z wysokości ok jednego metra – jedyne co się działo to odpadała klapka zakrywająca komorę z bateriami,

– wielkość odpowiednią do mojej dłoni, mieści się pod palcami tylko z lekka zachodząc na śródręcze,

– długa praca na jednej baterii AA (paluszek). Ja używam naprzemiennie dwóch akumulatorków.

Na koniec dodam, że omawiany przeze mnie model jest dość stary, więc pewnie ma już swojego następcę. Jeśli solidność firmy w wykonaniu swoich myszy nie zmieniła się to zapewne następne modele z tej linii są również godne polecenia.

 

Autor: grzeszy - 3, Maj 2013
Kategoria: Opinie, Sprzęt
Tagi: ,

10 komentarzy to “Solidna mysz optyczna”

 1. forum informatyczne napisał(a):

  Przyznam szczerze, że optyczne myszki z Logitech’a są bardzo dobre. Aktualnie posiadam model V550 i sprawuje się świetnie. Jedyny problem jaki miałem to zimne luty na nadajniku radiowym. Poza tym można powiedzieć, że bez zarzutów.

 2. WindComp napisał(a):

  Myszki optyczne firmy Logitech są bardzo wytrzymałe.http://www.windcomp.blogspot.com/

 3. Macko25 napisał(a):

  Mam i w pracy i w domu optyczną z Tracera za rozsadne pieniądze. Używam jej bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że pracuje przy kompie i od roku jeszcze mnie na szczęście nie zawiodła

 4. Rozwiązania serwerowe napisał(a):

  Myszki logitech`u są klasą samą w sobie. Dużo osób oburza się ceną 60 zł (chyba dwa lata temu za tyle kupiłem) ale jak mówię, że lepiej wydać te głupie 20-30 zł więcej i mieć spokój. Po prawie dwóch latach dopiero baterię wymieniłem w niej 😉

 5. Daniel napisał(a):

  Dobra mysz to podstawa przy pracy przy laptopie, jednak w domu wystarcza mi touchpad, oczywiście w domu nie pracuje na kompie:)

 6. Tomasz napisał(a):

  Od kilkunastu lat tylko i wyłącznie myszki firmy Logitech. Tym bardziej z przykrością przyjąłem informację o drobnym hmm jak by to nazwać re-brandingu firmy. Otóż Logitech ogłosił zaprzestanie produkcji budżetowych zestawów i zapowiedział większą ofensywę w akcesoriach komputerowych innych niż urządzenia wskazujące. Bardzo lubiłem te tanie myszki na kablu. Do firmy/biura jak znalazł.

 7. Maslak napisał(a):

  Dobrze wyprofilowywana mysz, to gwarancja, że podczas codziennej pracy przy komputerze, nie nabawimy się na stare lata schodzeń i zwyrodnień dłoni. Jeśli spędzamy codziennie przed komputerem dużo czasu, warto zainwestować w peryferia.

 8. Milena MediComp napisał(a):

  Ja bym tej myszy nie polecała. Często trzeba wymieniać baterie. Ja preferuję jednak wszystko na kablu. Sama mam Tracera mysz gamingową – świetnie wyprofilowaną, a kosztowała coś ponad 40 zł. Nie pamiętam dokładnie nazwy, ale polecam tą firmę.

 9. Sylwia napisał(a):

  Wygodna, solidna mysz. Mogę śmiało ją polecić. Fakt, że przy częstym użytkowaniu baterie szybko padają, ale od czego są akumulatorki…

 10. Michna napisał(a):

  U mnie też jeśli o myszki chodzi, to Logitech jest na pierwszym miejscu. Tracera odradzam. Z bateriami to prawda, długo nie podziałają, ale w dobie akumulatorków to nie żaden problem.

Skomentuj

Ostatnie wpisy